سه شنبه ۰۸ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۱۹

آخرین بروز رسانی03:05:16 AM GMT

محل تبلیغات شما

همه چیز درباره سنگهای شفا بخش

- اين كار منطق و عقل نمى طلبد، بلكه بايد اشخاص دريچه هاى قلب خود را باز بگذارند و به خود اين فرصت را بدهند تا آن خود برترشان سنگى را كه در يك لحظه بخصوص به آن احساس نياز مى كنند، انتخاب كند. با اطمينان مى گويم كه اين كار شدنى است و سنگ شما را انتخاب مى كند. اگر در اين مورد شك داريد يا در مورد چند سنگ ترديد مى كنيد، آنها را در دستان خود قرار دهيد، آنگاه متوجه خواهيد شد كه با گرم شدن يكى از آنها، سنگ نسبت به شما واكنش مناسب نشان داده است.


اگر هنرمند هستيد «زمرد» مى تواند در افزايش ادراكات شهودى شما موثر باشد و نبوغ هنريتان را افزايش دهد.
اگر خلبان يا مهماندار هواپيما هستيد و يا به هر علتى مدام در سفرهاى هوايى هستند «فيروزه» كه به سنگ حامى هم معروف است مى تواند به شما احساس امنيتى بيشتر از شركت هاى بيمه معتبر اعطا كند
 و حتى اگر به هر جور اعتيادى مبتلا شده ايد، سنگ «اونيكس» بيش از ساير درمان هاى ضداعتياد به ياريتان مى آيد. باور كنيد سنگ درمانى براى هر مشكلى چاره اى دارد. تا آنجا كه اين باور وجود دارد به گردن آويختن ياقوت قرمز، پيوندهاى زناشويى را محكمتر مى كند.


علم گمشده
«علم گمشده» نامى است كه سنگ درمانگران و گوهرشناسان بر علم ريشه شناسى، طبقه بندى و خواص درمانى سنگ ها گذاشته اند.
سنگ درمانى كه مدتى است در اروپا، آمريكا و خاورميانه دوباره متداول شده است ريشه اى شش هزار ساله دارد. منابع مكتوب زيادى از سابقه آن در دست نيست چرا كه عالمان اصلى اين علم كه كاهنان مصرى و دانشمندان هندى و چينى بوده اند از ترس آنكه مبادا نسخه هاى جادويى اين روش درمانى به دست اغيار بيفتد و حق انحصارى آنها از بين برود، منابع مكتوب را از ميان برده اند و كشف رازهاى اين علم را به عهده بشر امروزى نهاده اند.
اكنون به غير از اطلاعاتى مبهم، تكه تكه و ناقص از اين رشته درمانى چيز بيشترى در دست نيست اما ذهن جست وجوگر و نياز هر دم فزاينده انسان به علوم ماوراءالطبيعه و افزايش جنبه هاى رمزآلود زندگى براى مقاومت در برابر توسعه و رواج تكنولوژى و مكانيزه شدن آن موجب شده است او با عزمى جزم دوباره به سوى كشف رازهاى ناشناخته علوم و درمان هاى قديمى برود و بيش از هر چيز «علم گمشده» را احيا كند.


گردنبندى از ياقوت كبود
«رامش پيروز» گوهرشناس و طراح جواهر است. او از پنج سال پيش فعاليت در اين رشته را از موسسه(gia) وابسته به وزارت صنايع و معدن آغاز كرده و اكنون براى ساخت جواهرات سفارش مى گيرد. يك تكه سنگ بزرگ «كوارتز» بر ميز كارش جلوه مى فروشد. «كوارتز كريستال طبيعى و تسكين دهنده سيستم عصبى است. اين سنگ نيروهاى اخلالگر محيط را از بين مى برد و باعث آرامش انسان مى شود. اگر يك كوارتز در اتاقى كه در آن زندگى مى كنيد داشته باشيد انرژى منفى محيط را مى گيرد و به شما آرامش مى دهد.»
پيروز، سنگ ها را بنا بر منشاء به وجود آمدن آنها تقسيم بندى مى كند. مثلاً عقيق و كهربا سنگ هايى هستند كه در اثر ذوب شدن «ماگما» يا گدازه هاى آتشفشان به وجود آمده اند. گاهى اوقات اين گدازه ها روى گياهان جارى شده و در همان حال به سرعت سرد شده اند. عقيق هاى خزه دار از جنس اين نوع سنگ ها هستند كه باقى مانده گياهان در آنها ديده مى شوند.


«كارتيه» طراح و جواهرساز مشهور فرانسوى هر وقت شماره جديدى از مجله مربوط به نوآورى هاى خودش در حوزه جواهر را منتشر مى كند حتماً طرحى با استفاده از «عقيق يمنى» در آن مى گنجاند. اين سنگ محبوب ترين سنگ طراح بزرگ جواهرات است. به غير از سنگ هاى آتشفشفانى، سنگ هاى كريستالى هم در طبيعت وجود دارند كه تحت شرايط خاص فشار و دما در اعماق زمين كريستال شده اند مثل انواع سنگ هاى كوارتز، سنگ آماتيست، زمرد و توپاز.


هر ماه، يك سنگ و چندين تاثير
مى گويند در اروپا كه تمايل به خرافات دوباره رواج يافته است در روزهاى اواسط ماه ناگهان اخبارگو به شنوندگان توصيه مى كند: «فردا ماه كامل است. لطفاً به اعصابتان مسلط باشيد!» در ايران هنوز به پديده سنگ ها و سنگ درمانى به شكل يك قضيه تفننى نگاه مى شود. هرچند آخرين خبرها حاكى است كه يك كلينيك سنگ درمانى در تهران افتتاح شده است.


در بيشتر كتاب هاى طالع بينى براى متولدين هر ماه نام سنگ مخصوصى آمده است.


گوهرشناس ما كه متولد آبان ماه است گردن بندى از ياقوت كبود به گردن دارد. اين سنگ داراى خاصيت شفابخشى است و روى سلول هاى پوست، مو و ناخن اثر مثبت مى گذارد. ياقوت كبود درد را كاهش مى دهد و براى بيمارى هاى مزمنى چون روماتيسم و نقرس به كار مى آيد.


 «پيروز» در عين حال كه به تاثير قطعى و پايدار سنگ درمانى با ترديد نگاه مى كند اما استفاده از اين روش را بى ضرر ارزيابى مى كند.


 به گفته او و طبق آنچه در منابع غير ايرانى خوانده است ابن سينا هم در درمان كسانى كه تمايل به خودكشى داشتند از سنگ كريستالى زرد رنگ «سيترين» استفاده مى كرده است. سيترين به همراه ياقوت قرمز، سنگ مخصوص آبانى هاست. اين سنگ ضد افسردگى و نگرانى است و عوارض ديابت را از بين مى برد. علاوه بر اين ها سوخت وساز سلولى را هم افزايش مى دهد، بنابراين استفاده از آن براى افراد چاق توصيه مى شود! ب


راى انتساب هر سنگ به يك ماه خاص، در اندك منابع باقى مانده از گذشته چيزى يافت نمى شود. «رامش پيروز» معتقد است آنچه محرز است اينكه صحت اين انتساب در طول زمان و بر اثر آزمون هاى مختلف و بى شمار از سوى پزشكان و درمانگران ساير علوم درمانى به اثبات رسيده است.


الماس كه يكى از قويترين سنگ هاست، سنگ فروردينى هاست و با هر سنگ ديگرى استفاده شود قدرت آن سنگ را افزايش مى دهد. الماس روى اختلالات كليه و مثانه اثر مى گذارد و باعث تنظيم فعاليت آنها مى شود. زمرد به متولدين ارديبهشت ماه اختصاص دارد. اين سنگ، متعادل كننده روح و جسم است و بر روى تيروئيد و تصلب شرائين اثر مثبت مى گذارد. جالب است كه از اين سنگ براى درمان بيماران مبتلا به پاركينسون هم استفاده مى شود.


 زمرد از نظر روانى الهام بخش است و يوگى ها را در حال مديتيشن به سوى تمركز بهتر راهنمايى مى كند.


اونيكس كه اعتياد را درمان مى كند سنگ سيليكاتى طبيعى و متعلق به متولدين مرداد ماه است. از آنجا كه در شش هزار سال پيش هم اعتياد به الكل و آبجو وجود داشته است كاهنان مصرى استفاده از اين سنگ را به معتادان توصيه مى كردند. اونيكس از لحاظ روانى باعث هماهنگى روحى انسان مى شود و دلگرمى به زندگى را افزايش مى دهد. به نظر مى رسد اين سنگ با بالا بردن خودباورى و اعتماد به نفس موجب درمان اعتياد مى شده است.


فيروزه يا«سنگ حامى» به متولدين آذرماه تعلق دارد. فيروزه بر عملكرد نادرست كبد اثر مى گذارد و فعاليت آن را تصحيح مى كند. قدرت و سوى چشم را هم افزايش مى دهد. يكى از جالب ترين موارد وضعيت اهالى دى ماه است. آنها هيچ سنگ به خصوصى ندارند و در عين حال تمام سنگ ها براى آنها مفيد هستند.


متولدين اسفند مى توانند از «مرجان» استفاده كنند. مرجان سنگى است كه از گياهان دريايى به دست مى آيد و چون منشاء آن از كلسيم است بر روى استخوان ها و بخصوص بيمارى راشيتيسم تاثير مثبتى دارد. علاوه بر اين به اين افراد كمك مى كند تا بتوانند انعطاف پذيرى خود را افزايش دهند و از اين طريق بيشتر با محيط خود كنار بيايند. آماتيست سنگ متولدين بهمن ماه است. اين سنگ ضد اضطراب و كابوس است و به كسانى كه بدخواب يا مضطربند توصيه مى شود.


فيروزه نيشابورى و طلسم خوشبختى
دامنه و گستره تاثيرات سنگ ها بسيار بيش از اين هاست. تقريباً تمام سنگ هاى آتشفشانى و كريستالى در ايران يافت مى شوند. منشاء ظهور برخى از آنها هم منحصراً در ايران است. مثل فيروزه نيشابورى كه از نظر رنگ و قطر سنگ در دنيا بى نظير است. به فيروزه نيشابورى كه سطح صاف و بدون رگه اى دارد «عجم» مى گويند در حالى كه فيروزه رگه دار ساير نقاط را به نام «شجر» مى شناسند.


 به غير از فيروزه، كهربا هم در شمال ايران توليد مى شود. در ايران معمولاً رسم نيست مردها به خود جواهر بياويزند اما «پيروز» از سفارشى از مشهد ياد مى كند كه مردى از او سنگ «توپاز آبى» خواسته بود. آن هم براى اينكه اين سنگ، جوان كننده روح است و نيروى حيات را افزايش مى دهد. يوگى ها هم بيشتر كوارتز سفارش مى دهند چون دنبال آرامش و تمركز هستند. اوپال هم كه از خانواده عقيق است، سنگى متعلق به كشور استرالياست و بر اساس مفاد طالع بينى ها به ماه مهر تعلق دارد. اين سنگ فشار خون را افزايش مى دهد و افسردگى را از بين مى برد به همين دليل به «طلسم خوشبختى» معروف است و طرفداران فراوانى دارد. شما چه نوع سنگى به كارتان مى آيد.


 

شماره عنوان مطلب بازدیدها
1 مجموعه کامل انواع سنگ های انرژی بخش - قسمت آخر 5635
2 مجموعه کامل انواع سنگ های انرژی بخش - قسمت دوم 5896
3 مجموعه کامل انواع سنگ های انرژی بخش - قسمت اول 5610
4 خواص سنگ کوارتز شفاف - خواص درمانی 8543
5 خواص سنگ هماتیت - خواص درمانی 6148
6 خواص مروارید - خواص درمانی 2 7832
7 خواص سنگ اوپال نتراشیده 10602
8 خواص سولفید آهن 4179
9 خواص سنگ شفاف - خواص درمانی 3324
10 خواص درمانی یاقوت ارغوانی 7056
11 خواص درمانی سنگ چشم ببر 9328
12 خواص درمانی سنگ لاجورد 10583
13 خواص سنگ یاقوت - خواص درمانی 14762
14 خواص سنگ عقیق قرمز - خواص درمانی 34966
15 خواص درمانی کوارتز زرد - خواص درمانی 4871
16 خواص زمرد - خواص درمانی 7464
17 خواص لعل بنفش 13061
18 خواص خاک - خواص درمانی 10777
19 خواص سنگ کهربا - خواص درمانی 30942
20 خواص سنگ یاقوت کبود - خواص درمانی 19571
21 خواص سنگ الماس بیرنگ - خواص درمانی 11833
22 خواص یشم سبز - خواص درمانی 48763
23 خواص سنگ اشک سرخپوست یا اشک غم 4988
24 خواص سنگ فلورایت - خواص درمانی 3758
25 کوازتز صورتی - خواص درمانی 6628
26 خواص بلور نمک - خواص درمانی 29520
27 خواص درمانی ریزه های شن 5049
28 خواص سنگ فیروزه نیشابوری- خواص درمانی 2 40515
29 خواص سنگ آمازونیت - خواص درمانی 6157
30 خواص سنگ مرمر - خواص درمانی 12482
31 خواص سنگ زمرد - خواص درمانی 29145
32 خواص یاقوت قرمز 7281
33 خواص سنگ کهربا 7464
34 خواص یاقوت کبود 28323
35 سنگ افزايش عشق و محبت -کوارتز 8295
36 خواص سنگ لاجورد - خواص درمانی 9999
37 خواص سنگ مروارید 7378
38 خواص سنگ فیروزه - خواص درمانی 13998
39 سنگ ماه (Moon Stone) - سنگ خوش شانسی 6701
40 چه سنگى انسان افسرده و خشمگين و غمگين را از نظر روحى كنترل مى كند؟ - سيترين (Citrine) 3217
41 خواص سنگ عقیق 8813
42 يا سنگى وجود دارد كه غصه را از انسان دور كند؟ - پريدوت (Peridot) 2922
43 فلورين (Florine) سنگى براى تمركز و آرامش و تقويت حواس 4199
44 براى تقويت صفت هاى خوب و ويژه آيا سنگى وجود دارد؟ - اوپال (Opal) 2400
45 در درمان بيمارى هاى پوستى چه سنگى مفيد است؟ -اون تورين (Aventurine) 3583
46 چه سنگى غرور و حسادت را از بين مى برد؟ الماس 2625
47 سنگ آماتيست در درمان چه بيمارى هايى مؤثر است؟ 5182
48 براى درمان افسردگى سنگى وجود دارد؟- سنگ آمازونيت (Amazonite) 2696
49 چه سنگى در درمان نگرانى ها و در مشكلات روحى به ما كمك مى كند؟ سنگ آزوريت - مالاكيت (Azurite - Malachite) 2699
50 چه سنگى براى كارهاى فكرى و تقويت اعصاب مناسب است؟ - سنگ آزوريت (Azurite) 3821
51 نوبت گرفتن انرژى است ازسنگ . اين كار را چگونه بايد انجام داد 2803
52 با چه چيزى مى شود سنگها را پاك و شارژ كرد؟ 5148
53 در ابتدا با سنگ چه باید کرد 3041

خواب هایی را که دیده اید تعریف کنید !

محل تبلیغات شما