برندگان اسکار 2005
- توضیحات
- دسته: برندگان اسکار
- بازدید: 1594
برندگان اسکار 2005
(برندگان با رنگ قرمز مشخص شده اند)
نامزدهای بهترین فیلم:
The Aviator
Finding Neverland
Million Dollar Baby
Ray
Sideways
نامزدهای بهترین بازیگر مرد:
Don Cheadle - Hotel Rwanda
Johnny Depp - Finding Neverland
Leonardo DiCaprio - The Aviator
Clint Eastwood - Million Dollar Baby
Jamie Foxx - Ray
نامزدهای بهترین بازیگر زن:
Annette Bening - Being Julia
Catalina Sandino Moreno - Maria Full Of Grace
Imelda Staunton - Vera Drake
Hilary Swank - Million Dollar Baby
Kate Winslet - Eternal Sunshine of the Spotless Mind
نامزدهای بهترین بازیگر نقش مکمل مرد:
Alan Alda - The Aviator
Thomas Haden Church - Sideways
Jamie Foxx - Collateral
Morgan Freeman - Million Dollar Baby
Clive Owen - Closer
نامزدهای بهترین بازیگر نقش مکمل زن:
Cate Blanchette - The Aviator
Laura Linney - Kinsey
Virginia Madsen - Sideways
Sophie Okonedo - Hotel Rwanda
Natalie Portman - Closer
نامزدهای بهترین کارگردان:
Martin Scorsese - The Aviator
Clint Eastwood - MIllion Dollar Baby
Taylor Hackford - Ray
Alexander Payne - Sideways
Mike Leigh - Vera Drake
نامزدهای بهترین فیلمنامه اورژینال:
John Logan - The Aviator
Charlie Kaufman & Michel Gondry & Pierre Bismuth - Eternal Sunshine of the Spotless Mind
Keir Pearson and Terry George - Hotel Rwanda
Brad Bird - The Incredibles
Mike Leigh - Vera Drake
نامزدهای بهترین فیلمنامه اقتباسی:
Richard Linklater & Julie Delpy & Ethan Hawke; Story By Richard Linklater & Kim Krizan - Before Sunset
David Magee - Finding Neverland
Paul Haggis - MIllion Dollar Baby
Jose Riviera - The Motorcycle Diaries
Alexander Payne and Jim Taylor – Sideways
نامزدهای بهترین فیلمبرداری:
Robert Richardson - The Aviator
Zhao Xiaoding - The House of Flying Daggers
Caleb Deschanel - The Passion of the Christ
John Mathieson - The Phantom of the Opera
Bruno Delbonnel - A Very Long Engagement
نامزدهای بهترین کارگردان هنری:
Dante Ferretti (Art Direction); Francesca Lo Schiavo (Set Decoration) - The Aviator
Gemma Jackson (Art Direction); Trisha Edwards (Set Decoration) - Finding Neverland
Rick Heinrichs (Art Direction); Cheryl A. Carasik (Set Decoration) - Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events
Anthony Pratt (Art Direction); Celia Bobak (Set Decoration) - The Phantom of the Opera
Aline Bonetto - A Very Long Engagement
نامزدهای بهترین صداگذاری:
Tom Fleischman and Petur Hliddal - The Aviator
Randy Thom, Gary A. Rizzo and Doc Kane - The Incredibles
Randy Thom, Tom Johnson, Dennis Sands and William B. Kaplan - The Polar Express
Scott Millan, Greg Orloff, Bob Beemer and Steve Cantamessa - Ray
Kevin O'Connell, Greg P. Russell, Jeffrey J. Haboush and Joseph Geisinger - Spider-Man 2
نامزدهای بهترین موزیک متن:
John Williams - Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
Jan A.P. Kaczmarek - Finding Neverland
Thomas Newman - Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events
John Debney - The Passion of the Christ
James Newton Howard - The Village
نامزدهای بهترین ترانه:
Accidently In Love - Shrek 2
Al Otro Lado Del Rio - The Motorcycle Diaries
Believe - The Polar Express
Learn To Be Lonely - The Phantom of the Opera
Look To Your Path (Vois Sur Ton Chemin) - The Chorus
نامزدهای بهترین تدوین فیلم:
Thelma Schoonmaker - The Aviator
Matt Cheese - Finding Neverland
Joel Cox - Million Dollar Baby
Paul Hirsch - Ray
Jim Miller and Paul Rubell - Collateral
نامزدهای بهترین طراح لباس:
Sandy Powell - The Aviator
Alexandra Byrne - Finding Neverland
Colleen Atwood - Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events
Sharen Davis - Ray
Bob Ringwood - Troy
نامزدهای بهترین گریم:
Valli O'Reilly and Bill Corso - Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events
Keith Vanderlaan and Christien Tinsley - The Passion of the Christ
Jo Allen and Manuel García - The Sea Inside
نامزدهای بهترین جلوه های ویژه:
Roger Guyett, Tim Burke, John Richardson and Bill George - Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
John Nelson, Andrew R. Jones, Erik Nash and Joe Letteri - I, Robot
John Dykstra, Scott Stokdyk, Anthony LaMolinara and John Frazier - Spider-Man 2
نامزدهای بهترین تدوین صدا:
Michael Silvers and Randy Thom - The Incredibles
Randy Thom and Dennis Leonard - The Polar Express
Paul N.J. Ottosson - Spider-Man 2
نامزدهای بهترین انیمیشن:
Sejong Park and Andrew Gregory -Birthday Boy
Jeff Fowler and Tim Miller - Gopher Park
Bill Plympton - Guard Dog
Mike Gabriel and Baker Bloodworth - Lorenzo
Chris Landreth - Ryan
نامزدهای مستند سینمایی:
Ross Kauffman and Zana Briski - Born Into Brothels
Luigi Falorni and Byambasuren Davaa - The Story of the Weeping Camel
Morgan Spulock - Supersize Me
Lauren Lazin and Karolyn Ali - Tupac: Resurrection
Kirby Dick and Eddie Schmidt - Twist of Faith
نامزدهای مستند کوتاه:
Gerardine Wurzburg - Autism Is A World
Hanna Polak and Andrzej Celinski - The Children of Leningradsky
Hubert Davis and Erin Faith Young - Hardwood
Robert Hudson and Bobby Houston - Mighty Times: The Children's March
Oren Jacoby and Steve Kalafer -Sister Rose's Passion
نامزدهای بهترین فیلم زبان خارجی:
As It Is In Heaven - Sweden
The Chorus - France
Downfall - Germany
The Sea Inside - Spain
Yesterday
نظرات (0)