برندگان اسکار 2000
- توضیحات
- دسته: برندگان اسکار
- بازدید: 3149
برندگان اسکار 2000
(برندگان با رنگ قرمز مشخص شده اند)
نامزدهای بهترین فیلم:
American Beauty
The Cider House Rules
The Green Mile
The Insider
The Sixth Sense
نامزدهای بهترین بازیگر مرد:
The Insider - Russell Crowe
The Straight Story - Richard Farnsworth
Sweet and Lowdown - Sean Penn
American Beauty - Kevin Spacey
The Hurricane - Denzel Washington
نامزدهای بهترین بازیگر زن:
American Beauty - Annette Bening
Tumbleweeds - Janet McTeer
The End of the Affair - Julianne Moore
Music of the Heart - Meryl Streep
Boys Don't Cry - Hilary Swank
نامزدهای بهترین بازیگر نقش مکمل مرد:
The Cider House Rules - Michael Caine
Magnolia - Tom Cruise
The Green Mile- Michael Clarke Duncan
The Talented Mr. Ripley - Jude Law
The Sixth Sense - Haley Joel Osment
نامزدهای بهترین بازیگر نقش مکمل زن:
The Sixth Sense - Toni Collette
Girl, Interrupted - Angelina Jolie
Being John Malkovich - Catherine Keener
Sweet and Lowdown - Samantha Morton
Boys Don't Cry - Chloë Sevigny
نامزدهای بهترین کارگردان:
American Beauty - Sam Mendes
Being John Malkovich - Spike Jonze
The Cider House Rules - Lasse Hallström
The Insider - Michael Mann
The Sixth Sense - M. Night Shyamalan
نامزدهای بهترین فیلمنامه اورژینال:
American Beauty - Alan Ball
Being John Malkovich - Charlie Kaufman
Magnolia - P. T. Anderson
The Sixth Sense - M. Night Shyamalan
Topsy-Turvy - Mike Leigh
نامزدهای بهترین فیلمنامه اقتباسی:
The Cider House Rules - John Irving
Alexander Payne and Jim Taylor - Election
The Green Mile- Frank Darabont
The Insider - Eric Roth and Michael Mann
The Talented Mr. Ripley - Anthony Minghella
نامزدهای بهترین فیلمبرداری:
American Beauty - Conrad L. Hall
The End of the Affair - Roger Pratt
The Insider - Dante Spinotti
Sleepy Hollow - Emmanuel Lubezki
Snow Falling on Cedars - Robert Richardson
نامزدهای بهترین صداگذاری:
The Green Mile - Robert J. Litt
The Insider - Andy Nelson
The Matrix - John Reitz , Gregg Rudloff , David Campbell and David Lee
The Mummy - Leslie Shatz , Chris Carpenter , Rick Kline and Chris Munro
Star Wars: Episode I The Phantom Menace - Gary Rydstrom
نامزدهای بهترین ترانه:
South Park: Bigger - Trey Parker and Marc Shaiman
Music of the Heart - Diane Warren
Magnolia - Aimee Mann
Toy Story 2 - Randy Newman
Tarzan - Phil Collins For “You'll Be in My Heart”
نامزدهای بهترین موزیک متن:
American Beauty - Thomas Newman
Angela's Ashes - John Williams
The Cider House Rules - Rachel Portman
The Red Violin - John Corigliano
The Talented Mr. Ripley - Gabriel Yared
نامزدهای بهترین تدوین فیلم:
American Beauty - Tariq Anwar
The Cider House Rules - Lisa Zeno Churgin
The Insider - William Goldenberg
The Matrix - Zach Staenberg
The Sixth Sense - Andrew Mondshein
نامزدهای بهترین طراح لباس:
Anna and the King - Jenny Beavan
Sleepy Hollow - Colleen Atwood
The Talented Mr. Ripley - Ann Roth and Gary Jones
Titus - Milena Canonero
Topsy-Turvy - Lindy Hemming
نامزدهای بهترین گریم:
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me - Michèle Burke and Mike Smithson
Bicentennial Man - Greg Cannom
Life - Rick Baker
Topsy-Turvy - Christine Blundell and Trefor Proud
نامزدهای بهترین جلوه های ویژه:
The Matrix - John Gaeta
Star Wars: Episode I The Phantom Menace - John Knoll
Stuart Little - John Dykstra
نامزدهای بهترین ترکیب صدا:
Fight Club - Ren Klyce and Richard Hymns
The Matrix - Dane A. Davis
Star Wars: Episode I The Phantom Menace - Ben Burtt and Tom Bellfort
نامزدهای بهترین انیمیشن:
Humdrum(Peter Peake )
My Grandmother Ironed the King's Shirts (Torill Kove)
The Old Man and the Sea(Alexandre Petrov)
3 Misses (Paul Driessen)
When the Day Breaks(Wendy Tilby and Amanda Forbis)
بهترین مستند کوتاه:
King Gimp (Susan Hannah Hadary and William A. Whiteford)
بهترین مستند سینمایی:
One Day in September (Arthur Cohn)
نامزدهای بهترین فیلم زبان خارجی:
All About My Mother - Spain
Caravan - Nepal
East-West - France
Solomon and Gaenor - United Kingdom
Under the Sun - Sweden
جایزه افتخاری:
Andrzej Wajda - director
نظرات (0)