برندگان اسکار 1984
- توضیحات
- دسته: برندگان اسکار
- بازدید: 799
برندگان اسکار 1984
(برندگان با رنگ قرمز مشخص شده اند)
نامزدهای بهترین فیلم:
Big Chill (1983)
Dresser (1983)
Right Stuff (1983)
Tender Mercies (1983)
Terms of Endearment (1983)
نامزدهای بهترین بازیگر نقش اصلی مرد:
Dresser (1983) - Tom Courtenay
Dresser (1983) - Albert Finney
Educating Rita (1983) - Michael Caine
Reuben, Reuben (1983) - Tom Conti
Tender Mercies (1983) - Robert Duvall
نامزدهای بهترین بازیگر نقش اصلی زن:
Educating Rita (1983) - Julie Walters
Silkwood (1983) - Meryl Streep
Terms of Endearment (1983) - Debra Winger
Testament (1983) - Jane Alexander
Terms of Endearment (1983) - Shirley MacLaine
نامزدهای بهترین بازیگر نقش مکمل مرد:
Cross Creek (1983) - Rip Torn
Right Stuff (1983) - Sam Shepard
Terms of Endearment (1983) - John Lithgow
Terms of Endearment (1983) - Jack Nicholson
To Be or Not to Be (1983) - Charles Durning
نامزدهای بهترین بازیگر نقش مکمل زن:
Big Chill (1983) - Glenn Close
Cross Creek (1983) - Alfre Woodard
Silkwood (1983) - Cher
Year of Living Dangerously (1982) - Linda Hunt
Yentl (1983) - Amy Irving
نامزدهای بهترین کارگردان:
Dresser (1983) - Peter Yates
Fanny och Alexander (1982) - Ingmar Bergman
Silkwood (1983) - Mike Nichols
Tender Mercies (1983) - Bruce Beresford
Terms of Endearment (1983) - James L. Brooks
نامزدهای بهترین فیلمنامه اورژینال:
Big Chill (1983) - Lawrence Kasdan; Barbara Benedek
Fanny och Alexander (1982) - Ingmar Bergman
Silkwood (1983) - Nora Ephron; Alice Arlen
Tender Mercies (1983) - Horton Foote
WarGames (1983) - Lawrence Lasker; Walter F. Parkes
نامزدهای بهترین فیلمنامه اقتباسی:
Betrayal (1983) - Harold Pinter
Dresser (1983) - Ronald Harwood
Educating Rita (1983) - Willy Russell
Reuben, Reuben (1983) - Julius J. Epstein
Terms of Endearment (1983) - James L. Brooks
نامزدهای بهترین فیلمبرداری:
Fanny and Alexander (1982) - Sven Nykvist
Flashdance (1983) - Donald Peterman
Right Stuff (1983) - Caleb Deschanel
WarGames (1983) - William A. Fraker
Zelig (1983) - Gordon Willis
نامزدهای بهترین کارگردان هنری:
Fanny and Alexander (1982) - Anna Asp
Right Stuff (1983) - Geoffrey Kirkland
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi (1983) - Norman Reynolds
Terms of Endearment (1983) - Polly Platt
Yentl (1983) - Roy Walker
نامزدهای بهترین طراح لباس:
Cross Creek (1983) - Joe I. Tompkins
Fanny and Alexander (1982) - Marik Vos-Lundh
Heart Like a Wheel (1983) - William Ware Theiss
Le Retour de Martin Guerre (1982) - Anne-Marie Marchand
Zelig (1983) - Santo Loquasto
نامزدهای بهترین صداگذاری:
Never Cry Wolf (1983) - Alan Splet
Right Stuff (1983) - Mark Berger
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi (1983) - Ben Burtt
Terms of Endearment (1983) - Donald O. Mitchell
WarGames (1983) - Michael J. Kohut
نامزدهای بهترین تدوین فیلم:
Blue Thunder (1983) - Frank Morriss
Flashdance (1983) - Bud S. Smith
Right Stuff (1983) - Glenn Farr
Silkwood (1983) - Sam O'Steen
Terms of Endearment (1983) - Richard Marks
نامزدهای بهترین تدوین صدا:
Right Stuff (1983) - Jay Boekelheide
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi (1983) - Ben Burtt
نامزدهای بهترین موزیک متن:
Cross Creek (1983) - Leonard Rosenman
Right Stuff (1983) - Bill Conti
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi (1983) - John Williams
Terms of Endearment (1983) - Michael Gore
نامزدهای بهترین فیلم زبان خارجی:
Le Bal (1983) - Algeria
Carmen (1983/I) - Spain
Coup de foudre (1983) - France
Fanny and Alexander (1982) - Sweden
Job lazadasa (1983) - Hungary
جایزه ویژه:
Hal Roach
- In recognition of his unparalleled record of distinguished contributions to the motion picture art form
نظرات (0)